Hale Soygazi’nin Zaman İçindeki Büyük Değişimi

Hale Soygazi’nin Zaman İçindeki Büyük Değişimi
2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 6.678 kez okundu.

Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlerden biri; Hale Soygazi…

Şimdilerde 65 yaşında olmasına rağmen, genç kızlara taş çıkaracak bir güzelliğe sahip olan Hale Soygazi, kendisini görenleri şaşkınlığa uğratıyor.

Kısa bir süre önce, yüzüne uygulanan estetik operasyon ile gündeme gelmiş olsa da, ünlü oyuncu güzelliği ile dudak ısırtmaya devam ediyor.

En son “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizi ile ekranlarda gördüğümüz Hale Soygazi, son görüntüsü ile oldukça mutlu görünüyor.

Saklambaç Gazetesi’nin 1972 yılında açtığı Sinema Sinema Güzellik Yarışması’nda birinci olarak kariyerine adım atan usta oyuncu, daha sonra da İtalya’da düzenlenen “Sinema Güzellik Yarışması”nda birincilik elde edip Türkiye’ye döndü.

Bu tarihten itibaren birbirinden önemli filmlerde boy gösteren Hale Soygazi, Ölüme Koşanlar, Bir Kız Böyle Düştü, Bir Garip Yolcu, Mahkum gibi unutulmaz filmlerde de rol aldı.

Hale Soygazi, 1973 yılında “Çocuğumu İstiyorum” adlı sinema filminde baş rolü paylaştığı Ahmet Özhan’la evlendi ve bu evlilik maalesef kısa sürdü.

1978 yılında rol aldığı “Maden” adlı sinema filmi, usta oyuncuya Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü de beraberinde getirdi.

Hale Soygazi, bir dönem müzikle de uğraştı ama, bu dönem kısa sürdü.

Bu dönemden sonra yine çok önemli filmlerde başrol oynayarak çeşitli ödüllerin sahibi olan Hale Soygazi, halen oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Ve güzel oyuncunun zaman içindeki değişimi görenleri şaşırtıyor.

Türk Sineması'nda Hale Soygazi

Hale Soygazi şimdi 65 yaşında

Geçirdiği değişime şahit olacaksınız

Hale Soygazi güzelliği ile konuşuluyor Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide oynuyor

Hale Soygazi ile geçmişten günümüze

Sinema ve dizilerde rol almaya devam ediyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git