Dünyadan Plutzer Ödüllü Fotoğraflar

Dünyadan Plutzer Ödüllü Fotoğraflar
10 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 6.179 kez okundu.

Geçtiğimiz 72 yıla damgasını vuran ve dünyayı şok eden fotoğraflar..

1942 yılından bu yana en iyi fotoğraflara ve en iyi fotoğraf portfolyolarına verilen Plutzer Ödülü’nü kazanan bazı fotoğraflar var ki; gelmiş geçmiş en iyi fotoğraflar olarak hafızalara kazınıyor.

Unutulmaz olayları yansıtan ve hayretle gözler önüne seren fotoğraflardan bazıları şimdi sizler için sitemizde.

Fotoğraf sanatçılarının görüntülerine yansıyan bu karelerde çoğunlukla savaşın acımasız yüzü resmedilirken, o anlarda mağdurların yüzlerine yansıyan dehşet ve acı görüntülerini net olarak gözlemlemek mümkün.

Savaşlar sırasında çocuklara ya da masum halka yapılan zulümleri gösteren fotoğrafların tamamı, görülmesi gereken ve o anlardan ders çıkarılması gereken eserler olarak gerçekten de ödüle layık.

En çok akıllarda yer eden, Plutzer Ödülü’nü almaya hak kazanmış fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikayesini sizlerle paylaşmak istedik.

Yakın tarihe ve olaylara bir göz atıp, fotoğraflara yansıyanları görmek isteyeceğinizi düşünerek…

 

 

Eddie Adams'ın Plutzer ödüllü fotoğrafı Frank Filan'ın Plutzer Ödüllü fotoğrafı Horst Faas'ın Plutzer ödüllü fotoğrafı Jean Marc Bouju'nun plutzer ödüllü fotoğrafı Jack Thornell'in plutzer Ödüllü fotoğrafı John Moore'un plutzer ödüllü fotoğrafı Neal Ulevich'in plutzer Ödüllü fotoğrafı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git