İnstagram Fotoğrafları ve Gerçekte Olanlar!

İnstagram Fotoğrafları ve Gerçekte Olanlar!
15 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 6.082 kez okundu.

İnstagram kullanmayan kimse var mı aramızda?

Sanırım bu soruya çok az kişi ‘evet var’ diyecektir. Sosyal paylaşım siteleri arasında en çok rağbet görenlerden biri de hiç kuşkusuz, kişilerin günlük hayatlarını fotoğraflar aracılığı ile takipçileri ile paylaştıkları İnstagram!

Öylesine derinlikli, öylesine hayranlık uyandıran fotoğraflar ile dolu ki, insan hayret etmeden geçemiyor doğrusu.

Hayranlık uyandıran dingin mekanlar, şahane manzaralar, yapılması çok zor olan sportif faaliyetlerin görüntüleri, sakin ve uyumlu insanlar… daha neler neler.

Takdir edersiniz, hatta tahmine edersiniz ki, İnstagram’da bize sunulan fotoğrafların pek çoğu hayal ürünü. İşin aslının hiç de orada öyle göründüğü gibi olmadığını biliyoruz.

Biz böyle düşünürken yalnız olmadığımızı bize göstermeyi amaçlayan Bangkoklu fotoğrafçı Chompoo Baritone, bu fotoğrafların çekildiği sırada, aslında arka planda, ya da geniş kadrajda neleri kapsadığını açığa çıkarma gereği duymuş.

Hal böyle olunca bu ütopik fotoğrafların sırları da açığa çıkmış oldu.

Bakın gerçekte olan ile İnstagram’da dolanan ütopik fotoğraflar arasındaki uçurum ne kadar da derin ve büyük.

İnsanların hayalleri ve gerçekte olanlar Olduğu yer ile olmak sitediği yer arasındaki fark İnstagramda görünen ile gerçekte olan arasındaki fark Sahildeki genç kız Şahane bir manzara ile gerçekte olan Düzenli bir bahçe çalışması Gerçekte yaşanan ile instagramda görünen

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git