Prematüre Doğan Bebekler ve Sonrası

Prematüre Doğan Bebekler ve Sonrası
3 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 6.777 kez okundu.

Kanadalı fotoğrafçı Red Methot, “Les Pemas” adını verdiği fotoğraf serisinde, hayatlarına prematüre olarak başlayan, kendileri küçük ama başarı hikayeleri büyük insanlara yer vermiş.

Çok çeşitli sağlık problemleri ile, tabir yerinde ise hayata 1-0 yenik başlayan minicik bedenlerin, ne denli büyük birer savaşçı olabileceklerini açıkça gözler önüne seren sergide, normal zamanından önce dünyaya gelmiş, şu anda çeşitli yaşlarda olan kişilerin ellerinde, kendi bebeklik fotoğrafları bulunuyor.

Prematüre olarak dünyaya gözlerini açan bu bebeklerin pek çoğu, zorlu süreci atlatıp normal yaşantılarına devam ediyorlar.

Bu eşsiz çalışmada, kuvöz içerisinde yaşam savaşı veren minik bedenlerin, sonrasında nasıl da gelişim gösterdiklerini, keyifle inceleyeceksiniz.

Fotoğraflardan birinde, prematüre olarak dünyaya gelen ve yıllar sonra kendisi de prematüre bir bebek dünyaya getiren anne ile oğlunu yan yana göreceksiniz… Ve daha neler neler!

Çalışma pek çok açıdan oldukça çarpıcı. Çok beğendiğim ve ilgimi çeken bu çalışmanın, sizi de etkisi alacağına eminim. Bakalım beğenecek misiniz?

3 Prematüre doğan Noah ve Nothan 11 Prematüre doğan Alice 8 Prematüre doğan Eva 12 Prematüre doğan Theo 13 Prematüre doğan Emile 1 Prematüre doğan Felix 2 Prematüre doğan Margot

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git