98 Yaşında Nikah Tazelediler!

98 Yaşında Nikah Tazelediler!
17 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.602 kez okundu.

Çinli çift Cao Yuehua ve Wang Dey tam 98 yaşındalar. 1943 yılında tanışan çiftin birlikteliklerinin ilk zamanları 2. Dünya Savaşı’na rastlıyor ve o dönemde Çin, Japon işgali altında…

İşte hikaye böyle başlıyor. Birlikteliklerinin ilk yıllarını büyük zorluklar içerisinde geçirmek durumunda kalan çift, 1945 yılında evleniyorlar.

O günden beri evli olan Cao Yuehua ve Wang Dey’in dört tane de çocukları olmuş. Tam 70 yıl aynı yastığa baş koymuşlar.

Gelelim 2015 yılının bu günlerinde 70. evlilik yıl dönümlerini kutlayan çiftin, nikah tazeleme serüvenine.

Evet çiftimiz, nikah tazelemeye karar verinde hemen çocukları da devreye girmişler ve annelerinin o dönemde giydiği gelinlik ile eline aldığı çiçeğin benzerini temin etmişler.

70 yıl sonra nikah tazeleyen çift, uzun evliliğin sırrını, çiftlerin birbirlerine değer vermesinden geçtiğini belirtiyorlar. Sürekli birbirlerini düşündüklerini de sözlerine ekleyen Cao Yuehua ve Wang Dey çiftinin 70 yıl önceki nikah fotoğrafları ile 70 yıl sonraki nikah tazeleme fotoğraflarını bir araya getirdik.

Bu özel çiftin en genç çocukları 60 yaşındaki Cao Pangpei… Cao Pangpei paylaştıkları hatıraları korumak için anne ve babasına yardımcı olmaktan çok mutlu olduklarını belirtiyor.

Gelin hanım ise eşinden, 100 yaşına geldiklerinde, nikah tazeledikleri bu yere tekrar gelmeyi istemiş. 🙂

Çok ilgi çekici ve yüzümüzde gülümsemeye neden olan bu haberi hemen sizlerle de paylaşmak istedik.

3 Çinli çift 70 yıl sonra nikah tazeledi 4 Evliliklerini 70 yıl sonra tazeleyen çift 5 Evliliklerinin 70. yılında yeniden nikahlanan çift 8 Çinli çiftin 70. evlilik yıl dönümü 9 Çocuklarının yardımıyla nikah tazeleyen çift 10 Evliliklerinin 70. yılında nikah tazeleyen çift 1 Sevimli çiftin 70. evlilik yıl dönümü

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git